This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Aktualności

CISZA WYBORCZA

2019 PROGRAM Prawa i Sprawiedliwiości - POLSKI MODEL PAŃSTWA DOBROBYTU


Święto Wojska Polskiego - 15 sierpnia 2019

 


Piknik Rodzinny w Dygowie z udziałem Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego - 3 sierpnia 2019

          W sobotę 3 sierpnia członkowie i sympatycy szczecineckich struktur PiS  wzięli udział w pikniku rodzinnym pod hasłem: "Dobry czas dla Polski"Każdy mógł miło spędzić czas pośród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów.Gościem specjalnym był Prezes PiS Jarosław Kaczyński.Swoje przemówienie rozpoczął od anegdoty, że spotkał mężczyznę, który przed laty, kiedy  był on jeszcze premierem, dziękował mu "za nakarmienie głodnych dzieci, tu w tych okolicach. "Tak proszę państwa, ja na tych ziemiach często słyszałem, że 'państwo o nas zapomniało. Od prawie czterech lat zmieniamy Polskę na lepsze. Państwo ma obowiązki wobec obywateli i ma ogromne możliwości zdziałania różnych dobrych rzeczy. Sądzę, że wielu spośród Państwa już się o tym przekonało i zapewniam, że taka polityka będzie trwała - mówił  Prezes.
Jak dodał „możemy pokazać, że Polska to naród, który pod wieloma względami jest w samej czołówce, nie tylko Europy, ale i świata”.
Musimy wspólnie, podkreślam wspólnie, budować dobry czas dla Polski. Sądzę, że ten czas już jest. Ale on powinien trwać - za rok, za pięć, za 10, za 15 lat i później, żebyśmy w pewnym momencie - wcale nie musi to być moment tak odległy, szczególnie jeśli patrzą na to ludzie młodsi, czy średniego pokolenia - mogli powiedzieć: nawet w tych bogatych Niemczech nie jest lepiej niż w Polsce. I tak będzie"
Wspomniał również o sprawie ziemi rolnej.
"Zabezpieczyliśmy polską ziemię. Stworzyliśmy wojewódzki ośrodek tzw. KOWR, który tworzy politykę przekazywania ziemi polskim rolnikom. Bo polska ziemia musi być dla polskich rolników."

 


Regionalna Konwencja Prawa i Sprawiedliwości „Polska Sercem Europy”

          Podczas spotkania, które odbyło się 12 maja w auli Uniwersytetu Szczecińskiego Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oraz Premier Mateusz Morawiecki przedstawili kandydatów do Europarlamentu z województw Zachodniopomorskiego i Lubuskiego. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele struktur PiS ze Szczecinka. Konwencja rozpoczęła się od przemówienia Prezesa, który mówił o wysokiej stawce zbliżających się eurowyborów. Przedstawił szczegółowo wszystkie 12 punktów programu wyborczego zwanego Deklaracją Europejską. Poruszył również bieżące problemy polityki narodowej. 
Nie będzie "zawiasów" za pedofilię, będą surowe kary, być może nawet do 30 lat więzienia! - powiedział Kaczyński.
Powtórzył, że trzeba bronić się przed euro, "seksualizacją dzieci od kołyski", uchodźcami, likwidacją programu społecznego PiS, a także atakiem na Kościół i "tradycyjne wartości".
Granica odpowiedzialności karnej, jeśli chodzi o wiek ofiary jest zarysowana bardzo nisko - 15 lat. Ona będzie podwyższona - zapowiedział prezes PiS.
Najbliższe wybory określą drogę, którą pójdzie naród - stwierdził premier Morawiecki.

WYBORY do PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

26 MAJA 2019

 


Spotkanie z kandydatami do Parlamentu Europejskiego

          6 maja w Centrum Konferencyjnym Zamek w Szczecinku odbyło się przedwyborcze spotkanie kandydatów do Parlamentu Europejskiego. z mieszkańcami Szczecinka spotkali się: Minister MSWiA Joachim Brudziński oraz wiceminister środowiska Małgorzata Golińska. Kandydatom towarzyszyli wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker oraz wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz.
 
Głównymi tematami były projekty społeczne Prawa i Sprawiedliwości, ale nie zabrakło także tematów lokalnych. Każdy mógł zadać pytanie a posłowie chętnie na nie odpowiadali.


Akcja #SadziMY w nadleśnictwie Rytel .

          Akcja #SadziMY to inicjatywa Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, który wraz z pierwszą damą 26 kwietnia wziął udział w odnawianiu zniszczonego lasu w Borach Tucholskich w czasie huraganu 100-lecia.
Był to największy taki kataklizm w 95-letniej historii Lasów Państwowych. Od tamtego czasu Lasy Państwowe uprzątnęły już ponad 90 proc. całego terenu dotkniętego kataklizmem. Pracowało przy tym ponad 1200 leśników, ok. 4 tys. pracowników prywatnych firm usług leśnych oraz kilkaset maszyn leśnych. Dziś przyszedł czas na odtworzenie zniszczonych lasów. 
"W najbliższych latach na terenach poklęskowych leśnicy posadzą łącznie blisko 220 mln nowych drzew. Dziś w ramach akcji #sadziMY rozpoczynamy to piękne dzieło odnowy zniszczonego lasu" - powiedział minister środowiska Henryk Kowalczyk.
"Lasy są niezastąpione zarówno jako ekosystemy, które wpływają na jakość powietrza i zapobieganie zmianom klimatu, jak i źródło najbardziej ekologicznego surowca" - dodała wiceminister Małgorzata Golińska.
          Nowy las sadzili pracownicy administracji publicznej, harcerze, żołnierze Wojska Polskiego i Wojsk Obrony Terytorialnej, funkcjonariusze Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Straż Graniczna, pracownicy Lasów Państwowych, uczniowie Technikum Leśnego w Tucholi oraz studenci z Niezależnego Zrzeszenia Studentów.
          Ty również możesz posadzić drzewko u siebie na działce czy podwórku. Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji i samemu posadź drzewko!

Link do naszej galerii


Dotrzymujemy obietnic!

          Współdziałanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa przynosi kolejne efekty.
Do funkcjonariuszy Państwowej, jak i druhów Ochotniczej Straży Pożarnej naszego województwa trafiają kolejne wozy gaśnicze i łodzie ratunkowe. 
Sprzęt otrzymały m.in. Komenda Powiatowa PSP w Szczecinku, Kamieniu Pomorskim i Ośrodek Szkolenia PSP w Bornem Sulinowie oraz OSP z powiatu Białogardzkiego.
A już wkrótce dzięki dobrej współpracy między innnymi Ministerstwa Środowiska i MSWiA druhowie OSP z naszego województwa otrzymają 17 średnich wozów ratowniczo-gaśniczych.

Link do naszej galerii


IX ROCZNICA KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ.

          Pamiętamy, ranek 10.04.2010 roku kiedy poraziła nas wiadomość o tragedii, jaka miała miejsce w Smoleńsku, gdzie rozbił się samolot Tu-154 M, na pokładzie którego zginęło 96 osób udających się na obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej. Delegacji przewodniczył Prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką. 
Zgodnie z zapowiedzią, przez 96 miesięcy oficjalnie obchodzono miesięcznice oddając hołd wszystkim poległym.
Dzisiaj mija 9 rok od tego wydarzenia, jednak my pamiętamy i spotykamy się w miejscu, które przez 8 lat stanowiło centrum głębokiej refleksji. 
Polityczno-moralny rozmiar tej tragedii czyni ją wyjątkową. Natomiast sposób prowadzonego śledztwa doprowadził do zdeformowania obrazów tych tragicznych wydarzeń, których detale "nie chcą" pasować do teorii katastrofy. 
          Dzisiaj już widać, że ofiary ze Smoleńska stały się symbolem rozpoczętego przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego dzieła budowy sprawnego i suwerennego państwa, którego podstawą stała się identyfikacja tożsamości narodowej Polaków. 
Niestety tej asertywnej strategii politycznej przeciwstawia się ideologię służalczego podporządkowania starym krajom unijnym. Dlatego dzisiaj musimy wrócić do idei asertywności, by móc "wykuwać" niezależność i niepodległość narodową między innymi poprzez:

  • Odbudowę własnej godności i wartości (honor i rodzina),
  • Budowanie bez kompleksów lepszej przyszłości (gospodarka, praca),
  • Tworzenie regionalnych koalicji (dialog i bezpieczeństwo).


Ważne projekty PiS

          W sobotę 23 marca 2019 roku Poseł na Sejm RP Pani Małgorzata Golińska - wiceminister środowiska wraz z wicestarostą Robertem Fabisiakiem, Radnymi Rady Powiatu i Rad Gmin z Prawa i Sprawiedliwości wraz z przedstawicielami struktur powiatowych PiS odbyła szereg spotkań z mieszkańcami gminy Biały Bór, gminy Szczecinek i  gminy Grzmiąca. W spotkaniach oprócz mieszkańców uczestniczyli wójtowie gmin Szczecinek i Grzmiąca oraz przedsiębiorcy.
          Podczas spotkań, Pani Poseł omówiła stopień realizacji już wprowadzonych programów rządowych oraz przedstawiła tzw. "Nową Arenę Programową" Prawa i Sprawiedliwości. Ważnymi tematami był stopień realizacji zagadnień wynikający z aktywności Pani Poseł w powiecie.
          Spotkaniom prowadzonym w bardzo miłej atmosferze towarzyszyły aktywne dyskusje, podczas których mieszkańcy mieli możliwość wypowiedzieć się na tematy nurtujące ich środowisko. Głównie były to zagadnienia dotyczące remontów lokalnych dróg, komunikacji publicznej, dojazdów dzieci do szkół, rynku pracy, kosztów energii, jak również świadczeń socjalnych. Na zadawane pytania odpowiedzi udzielali Pani Poseł, wicestarosta oraz radni obecni na spotkaniu.


Konferencja „Co dalej z łowiectwem?”

          Tematem konferencji, która odbyła się w piątek (8 marca) w restauracji “Strefa Smaku” przy ul. Pilskiej było poruszenie problemów współczesnego łowiectwa takich jak zabezpieczenie przed ASF, bioasekuracja, szkody łowieckie i kwestia porozumienia na linii myśliwi-rolnicy. Na spotkanie zorganizowane przez Marka Bubleja przybyli Sekretarz Stanu i Wiceminister Środowiska Małgorzata Golińska, przewodniczący OPZZ Rolników Sławomir Izdebski, dyrektor Departamentu Leśnictwa przy Ministerstwie Środowiska Jacek Sagan, Członek Zarządu Zachodniopomorskiej Izby Rolniczej Jerzy Marjak oraz przedstawiciele administracji samorządowej, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych jak również przedstawiciele środowisk rolniczych. Celem spotkania było wspólne wypracowanie wniosków i kierunków dalszej polityki łowieckiej. Wszyscy obecni mogli wypowiedzieć się oraz wnieść swoje uwagi podczas debaty. Wypracowane decyzje i wnioski przekazane zostaną przewodniczącemu OPZZ Sławomirowi Izdebskiemu.


Marzenie Kuby

          Kuba ma 7 lat i diagnozę- guz pnia mózgu. Dziś 5 marca to wyjątkowy dzień dla Kubusia, bo spełniło się jego marzenie, które zrodziło się całkiem niedawno. Był gościem w Pałacu Prezydenckim. To wspaniałe uczucie widzieć TAKĄ radość w oczach dziecka. Sam Pan Prezydent Andrzej Duda to wspaniały człowiek o wielkim sercu. Ciepły, serdeczny, potrafiący wysłuchać. Mieliśmy przyjemność zamienić kilka słów także z Pierwszą Damą. Pani Agata Duda otoczyła nas ogromnym wsparciem i dobrym słowem. Zachęcała Kubusia do dzielnego pójścia do szkoły, bez obaw i uprzedzeń, prawdziwy nauczyciel z powołania! Spotkanie trwało około 1.5 godziny! Nie zabrakło czasu na wszelkie pytania ze strony Kubusia. Pan Prezydent odpowiadał cierpliwie, a Pierwsza Dama zadawała dużo pytań. Wspaniali ludzie o wielkich sercach. Nie zabrakło tortu i prezentów! w tym miejscu ogromne podziękowania dla Kancelaria Prezydenta RP, w szczególności Pana Błażeja i Pani Joanny, a także, a może przede wszystkim dla Pani Małgorzata Golińskiej za ogromne zaangażowanie i wiele pracy włożonej w organizację tego spotkania. Ukłony również w stronę Diany Piotrowskiej i Fryderyka Walicht oraz wszystkich, których nie sposób wymienić i oznaczyć! Jesteście Wielcy!!!

Link do naszej galerii